WhatsApp
0212 909 01 53

Aşağıdaki fiyat tablosundan ekonomik ve ucuz web sitesi fiyatlarını inceleyebilirsiniz:

Detaylı bilgi için 0212 909 01 53 veya İletişim formu nu doldurunuz.

Ucuz Web Sitesi 2020 - En Ucuz Web Sayfası Tasarımı Ne Kadar?

PAKET FİYAT GENEL ÖZELLİKLER
Başlangıç 990 TL 10 Sayfa + Panel + Alan Adı + Hosting + Temel SEO + SSL
Kurumsal 1.490 TL 20 Sayfa + Panel + Alan Adı + Kurumsal Hosting + Kurumsal SEO + SSL
Kurumsal Gelişmiş 1.990 TL 40 Sayfa + Panel + Alan Adı + Gelişmiş Hosting + Gelişmiş SEO + SSL + Ürün Modülü + Google Translate 
Kurumsal Maksimum 2.490 TL 60 Sayfa + Panel + Alan Adı + Maksimum Hosting + Maksimum SEO + SSL + Ürün Modülü + Gelişmiş Yabancı Dil 
Kurumsal Özel 4.490 TL Özel + Panel + Alan Adı + Özel Hosting + Özel SEO + SSL + Ürün Modülü + Gelişmiş Yabancı Dil + Sosyal Medya Modülleri 

Ortalama fiyatları 100 TL ile 1.000 TL arasında olan web sitelerine ucuz web sitesi fiyatları diyebiliriz. Bir web sitesinde alan adı ve hosting maliyetlerinin dışında kurulum, sayfa tasarımları, kurumsal e-posta gibi teknik işlemler için zaman ve emek harcanır.

Ucuz Web Sitesi Fiyatları Arayanlar İçin Tavsiyeler

Minimum maliyetle maksimum sayısa insana ulaşabileceğiniz en hızlı mecra nedir diye sorsak muhtemelen herkesten internet cevabını alırız. Ülkemizde internet kullanımı o kadar yüksek ki 7'den 70'e herkes, hayatın her anında internete erişebiliyor. Hâl böyle olunca firmalar da hedef kitlelerine ulaşabilmek için web sitesi kuruyor.

Peki bir işletme için ucuz web sitesi yaptırmak mümkün mü?

Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var: Kalite ve Güvenilirlik. 

Sorgulanması gereken nokta ise  insanların “İyi bir web sitesi”, “kaliteli web site”, “en iyi web tasarım” aramaları yerine neden “en uygun web site”, “ucuz web site”, “ucuz web site fiyatları” gibi aramaları yaptığıdır! 

Ucuz etin yahnisi yenmez!” 

Google’da üst sıralarda yer almazsanız sitenize organik ziyaretçi çekemezsiniz. Web siteniz sadece sizin kullandığınız bir sayfaya dönüşür. Web siteniz ne kadar güçlü yazılım altyapısı ve seo özellikleriyle inşa edilirse elde edeceğiniz kullanıcılar da doğru orantılı şekilde artacaktır. Öte yandan size ucuz web site imkanını sunan düşük kaliteli siteleri inceleyin. Bu sitelerin değer ölçülerini gözlemlendiğinde, kalite değeri ortaya çıkacaktır. Bu nedenle karar sürecinizi biraz uzun tutmanızda fayda vardır.

Alacağınız web sitesi güncel web teknolojileriyle donatılmış, yeni ve hızlı olmasını önemseyin. Ayrıca teknik destek hizmeti oldukça önemlidir. Ucuz web sitesi yapacak olan firma size yaşadığınız herhangi bir problemde anında ve süratle müdahale edeceğini garanti etmelidir. 


Ucuz web sitesi yaptırma kararı aldığınızda bu alanla ilgili çalışan firmaları gözden geçirmeniz ve çalışmalarına bakmanız önerilir. Çünkü web sitesi yaptırma düşüncesi oluştuğunda göreceksiniz ki fiyatlar noktasında ciddi uçurumlar bulunmakta.

100 TL’den başlayarak 10.000 TL’ye kadar uzanmaktadır. 

Peki nedir fark?

Ucuz web site fiyatlarını belirleyen kriterler nelerdir? Fiyatlar kalitenin yansıması mıdır ? Bütün bu sorulara teker teker yanıt arayacağız...

Ucuz Web Siteleri Kalitesiz Midir?

Yazılım, tasarım ve kurulumu hazır hale getirilmiş web sitelerinde insan emeğine nispeten daha az ihtiyaç duyulur ve bu yüzden daha ucuzdur. Genellikle kurulumdan sonra menüler, sayfalar ve içerikler için zaman harcanır. Harcanan bu zamanı da minimuma düşürmek için yönetim paneli gelişmiş düzeydedir. Mail entegrasyonları ve kurulumları panel üzerinden yapılmaktadır. Böylece Cpanel gibi kullanımı karışık alanlara web sitesi sahipleri girmek zorunda bırakılmaz. Paket web siteleri her zaman özel web sitelerinden daha kalitelidir, çünkü özel web sitesi projeleri bittikten sonra geliştirilmez. Paket web sitelerinde ise tüm ekip bir ürünü geliştirmek için yoğunlaşır. Geliştirilen yeni modüller, tasarımlar ve seo özelliklerinden mevcut müşteriler de faydalanır. Böylece altyapısı eskiyen rakip siteler Google'da sıralama kaybı yaşarken otomatik güncellenen paket siteler her zaman yeni kalır.

Gerçekçi konuşmak gerekir! 

Hem çok sayfa olsun hem de çok ucuz olsun derseniz gerçekçi olmaz. Kaliteli bir web sitesi ortaya konulabilmesi için üstünde zaman harcanıp, her sayfa için belirli bir zaman üzerinde çalışılmalı. Zaman, her daim maliyeti artırıcı bir şeydir. 

Peki fazla paralar verilince web sitem kaliteli mi olacak? Ödediğiniz fiyatlar sadece bir web sitesi yapmayı garanti ediyorsa çok düşük bir fiyatla da sahip olabilirsiniz. Amaç Google’da arama motorunda üst sıralarda yer almak ise uzmanlaşmış bir web tasarım kadrosuna ihtiyacınız var demektir. Özetle, kalitesiz bir web sitesi ucuz web sitesi olmak zorunda değildir.

Ucuz Web Sitesi Google'da Üst Sıralara Çıkar Mı?

Google, web siteniz için ne kadar ücet ödediğinizi bilemez :) ancak sayfaların teknik ve içerik kalitesini en ince ayrıntısına kadar bilir. (Zaten bu özelliği sayesinde Google, dünyanın en büyük arama olmuştur.)

Peki web sitelerini uygun fiyata yaptıranlar Google'da üst sıralara çıkabilir mi?

Kesinlikle Evet! Çıkmaması için hiçbir sebep yoktur.

Ancak bu bir emek sürecini de beraberinde getirir.

Web sitenizi bir vitrin gibi düşünün.

Vitrininizde ne kadar çok malzeme varsa o kadar güzel görünecektir. Bunun yanında vitrininizi belirli dönemlerde yenilemezseniz de günün koşullarına uygun hareket edemezsiniz. Sonuç olarak vitrini oldukça şık ve etkili gösterebilmek önemli. Ancak yine de tek başına bu yeterli değildir. Eğer vitrininizin bulunduğu binanın kolonları güçlü değilse bir gün yıkılabileceğini unutmamalısınız. Ucuz web sitesinde aramanız gereken en önemli özellikler güncel Seo altyapısına ve  güncellenebilir yazılıma sahip olmasıdır.   

En sabit anlatımıyla Google'da üst sıralara çıkmak için 3 şeye ihtiyacınız olacak:

  1. Doğru Strateji — Hedefinize ulaşmak için gerekli olan en önemli şey doğru bir stratejiye sahip olmanız. İyi bir site ile hedefinize ulaşmak için iyi bir araç elde etmiş olursunuz. Bu aracın nereye gitmesi gerektiğine, nerede ne kadar hız yapması gerektiğine ve yolda nelerde karşılaşacağı konusunda doğru bilgiler vererek yönlendirecek bir yardımcı pilota her zaman ihtyacı olacaktır. 
  2. Mobil Uyumlu, Süper Hızlı Bir Site — Herkes sabırsız! Google'da bir şeyler ararken tıkladığımız sitenin biraz geç yükleneceğini hissettiğimiz anda sekmeyi kapatıp başka sitelere tıklarız. Çünkü şunu biliriz ki benzer ürün, hizmet ya da bilgiyi birçok sitede bulabiliriz. Peki sizce kaçımız bu alışkanlığı yapıyor? Google'ın yaptığı bir araştırmaya göre her 100 kişiden 53'ü yüklenme süresi 3 saniyeden fazla olan sitelerden çıkış yapıyor. İnsanların sabırsız olduğunu tahmin edebiliyorduk ama doğrusu çıkış oranının bu kadar yüksek olması bizleri de şaşırttı. Hızın yanında mobil uyumluluk konusu da oldukça önemlidir. Web sitesi; telefon, tablet ve masaüstü tüm cihazlardan kolayca ve sorunsuz kullanılabilmelidir.
  3. Kapsamlı Özgün İçerik — Google'ın amacı aranan kelimeler ile ilgili muhtemel en doğru sonucu kullanıcılarına sunmaktır. Doğru strateji ve her yönüyle kaliteli bir sitenin kalan en büyük eksiği yazı, resim, video gibi içeriklerdir. Sayfanızı ziyaret eden kullanıcıyı sunduğunuz bilgiler ile fazlasıyla doyurmalısınız (ki başka sizden sonra başka sitelere girmek zorunda kalmasın). Eğer doyum noktasına ulaşmazsa bir kullanıcı bir başka siteye gitmek zorunda kalacaktır. Yani aslında daha özgün ve kapsamlı içeriğe sahip başka bir arayışa geçecektir. Her şeyden önce içeriğiniz insanların ihtiyaçlarına cevap verebilmeli. Ucuz web sitesinde maliyet düşük olduğundan dolayı içerik hazırlama konusunda da gerekli gayreti göstermeyeceklerdir. Bundan dolayı sayfanın seo özellikleri güçlü olsa dahi içerikten yoksun bir web sitesi başarıya ulaşamayacaktır. 

Ucuz Web Siteleri Kullanışlı Mıdır?

Bir web sitenin kullanışlı olup olmadığı ne ile anlaşılabilir ?

Şayet ucuz web sitesinde kategorilere ayrılmış alanlarda rahat bir biçimde hareket alanı geliştirebiliyor ve arzuladığınız bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyorsanız kullanışlıdır denilebilir. Bununla birlikte web sitenin mobil uyumluluğu da önem arz etmektedir. Çünkü kullanıcıların önemli ölçüde mobil üzerinden web sitenize giriş yapacağını unutmamalısınız. Ara ara yaşanan aksaklıklar dahi web sitenizi Google sıralamalarında geriye atabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Kullanışlı olmayan web sitelerden insanların uzaklaştığını, içinde gezinmek istemediğini, amatörce görünen sitelerden uzak durduğunu bilmelisiniz. 

Web Sitesi Fiyatları Neden Ucuz Olur?

Her şeyden önce ufak bir örnekle durumu gözler önüne serelim. 

Bir mobilya ustasını düşünün. Bir müşteri gelip koltuk takımı siparişi verir. Ayrıca koltukların ne şekilde ve nasıl olması gerektiğini de tarif eder. Üstünde olmasını istediği motifleri de sıralamaktadır. Mobilya ustasının düşüneceği iki şey vardır. Bunlardan birincisi zaman; diğeri ise harcadığı emek. Eğer siparişi yerine getirmek için harcadığı emek fazla; süre de uzun ise maliyet ona göre yükselir. Ama harcadığı emek az; süre de kısa ise maliyet düşüktür. Aslında bir web sitesi yapımı da bir mobilyacının koltuk takımını yapması gibidir. 

Bir web sitesinin fiyatının 150 TL olduğu ve bir günde teslim edilebileceği söyleniyor. O halde harcanan emek az; süre de kısadır. Ortaya konulanın kalitesizliğinden çok; daha fazla emek harcanarak ortaya konulanın kalitesi düşünülmelidir. 

Bir başka bakış açısıyla baktığımızda da eğer web site tasarımı yapan güçlü bir ekibin olup olmadığı konusunda şüpheleriniz varsa yine temkinli davranmanız gerekir. Size web sitenizde Anasayfa, Menüler, Galeri, Google Map, İletişim, Sosyal Medya Butonları, sınırsız olarak sıralanacak olan her şeyin varlığını düşünmeyin. Size sıralananların niteliğini konuşun. 

Ucuz Web Sitelerin Kalitesi Nasıl Ölçülür

  1. Google Pagespeed Optimizasyon Testi — Google'un ücretsiz sunduğu hız optimizasyon testi bir web sitesini 1 dakika içerisinde mobil ve masaüstü optimizasyon sonucu öğrenebilirsiniz. Google optimizasyon testi için tıklayınız . Ucuz web sitelerinin belki de en problemli olduğu sorunun sayfa yüklenme hızı olduğu iyi bilinmelidir. Sayfa hızı yavaş olan web sitelerin uzun süreli etkili olabilmesi mümkün değildir. Geç yüklenen, yüklenmeyen ya da yüklenme sorunu yaşayan sayfaların Web Sitelerine baktığımızda zayıf seo özelliklerine sahip nitelikleri barındırmaktadır. 
    Google, Pagespeed Optimizasyon Testi ile ucuz web sitelerinin bilgisayar ve telefonlardaki sayfaların yüklenme hızını ölçmektedir. Hız, web sitenin kalitesi ya da kalitesizliğini ispatlar. Örneğin: 1970 model bir otomobille 2018 model bir otomobilin hızları, sürat sınırları birbirinden farklıdır. Ucuz Web Sitesi bir web sitesinde olması gerekenleri karşılayabilir fakat kalitesi sizi yolda bırakıp, bırakmamasıyla anlaşılır. 
  2. Google Mobil Uyumluluk Testi — Google'un ücretsiz olarak sunduğu bir diğer test aracı ile mobil uyumuluk testidir. Bir web sitesini dakikalar içerisinde mobil uyumluluk durumunu öğrenebilirsiniz.  Google mobil uyumluluk testi için tıklayınız . Mobil uyumluluğu olmayan ucuz web siteleri kullanımı zorlaştırmakta ve kullanıcıların erişimini zorlaştırmaktadır. Oysaki ülkemizde hemen hemen herkes internet erişimini mobil üzerinden gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla fiyatı gerçek maliyetinden daha az fiyatlarla yapılan Ucuz Web Sitesine temkinli yaklaşmakta fayda vardır. İnternet pazarlamacılığı daha çok mobil üzerinden gerçekleşir. Toplumda yaşayan bireylerin, istek ve tercihleri  de mobil uyumluluğu olan kaliteli web sitelerini seçme yönündedir. 
  3. Yönetim Paneli (CMS)  — Yönetim panelleri web sitelerinin mutfaklarıdır desek yanlış olmaz. Oluşturacağınız sayfa ve içerikler bu panelde hazırlanacaktır. Çok iyi yemek yapabilirsiniz, ancak sunum da en az lezzet kadar önemlidir. İçerikleri oluştururken tasarım araçlarından (akordiyonlar, tablar, resim ve video galerileri v.b.) faydalanmalısınız. Aksi taktirde oluşturdunuz içerik eski ansiklopedik sayfaları gibi zevksiz görünür. 
  4. Kaliteli Hosting  — Google sıralamalarında üst sıralara çıkmak için 7/24 sorunsuz çalışan güçlü serverlara ihtiyaç vardır. Kronik olarak sorun çıkaran serverlarda bulunan siteler Google sonuçlarında ciddi sıralama kaybı yaşar. Ucuz web sitesi satın almadan önce hostingin sorun çıkarıp çıkarmayacağını bilmeniz mümkün değildir, ancak deneyimleyerek öğrenebilirsiniz. Sunucunun hızlı olabilmesi için yurtiçinde olması tavsiye edilir. Godaddy, Wix gibi Amerika ve Avrupa'da bulunan suncuların tepki süresi yurtiçi sunuculara göre ortalama 5 kat daha yavaş olur. 
WEB TASARIM 34 ®
YAZILIM VE DİJİTAL AJANS HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
Bakırköy / Ataköy Ataköy 7-8-9-10 Kısım Mah. E-5 Yanyol Cad. Nef 22 Plaza B Blok Kat: 8 No: 172
(Yenibosna metrobüs durağı karşısı)
Randevu için: 0212 909 01 53

Kadıköy Fikirtepe Şubesi Dumlupınar Mahallesi Özen Sokak Nuhoğlu Plaza A Blok Kat: 1 Daire: 19
(Uzunçayır metrobüs durağı karşısı)
Randevu için: 0216 606 30 48
Kadıköy0216 606 30 48
Whatsapp
Form
Bakırköy0212 909 01 53